Архіви авторів: admin

Користь від заняття шахами

За оцінками фахівців інтелектуальний рівень населення нашої країни в останні десятиліття постійно зменшується. Сучасній Україні в нових умовах розвитку потрібні громадяни нової формації. У «Концепції модернізації української освіти на період до 2020 року» зазначається: «Розвивається суспільство з новітніми технологіями, тому потрібні інтелектуальні люди, які можуть самостійно приймати відповідальні рішення в ситуації вибору, прогнозуючи їх можливі наслідки, здатні до співпраці, які відрізняються мобільністю, динамізмом, конструктивністю». Одним із способів вирішення цього завдання може стати збільшення кількості людей, які займаються шахами на всіх рівнях і у всіх вікових групах. І так, чому ж допомагають шахи?

Шахи навчають логіці і ефективності, тому що ви обмежені дошкою і фігурами, а діяти потрібно ефективно, оскільки ви граєте з суперником, що переслідує таку саму мету. Це сприяє пошуку рішень поточних проблем та використання методів, для вирішення комплексних проблем.Всі ходи взаємопов’язані, підпорядковані загальному задуму і випливають з існуючого положення. Уміння логічно мислити розвивається від партії до партії, від підручника до підручника. При чому, процес цей йде як би сам собою, без особливих зусиль. Гра сама навчає ваш розумовий апарат вмінню будувати логічні конструкції.

Аналіз і планування. Одна з головних складових шахів – аналіз позиції. В силу своїх знань гравець проводить більш-менш глибокий аналіз і на його основі складає план гри. Здібності до аналізу є у будь-якої людини, але завдяки шахам вони розвиваються набагато швидше і ефективніше. Кожен рух в шахах має приводити вас до цілі, але не завжди, ваша мета буде досягнута, якщо не планувати її заздалегідь і не звертати уваги на наслідки кожної дії.

Читати далі

Сайт міської і обласної федерацiй шахiв запущено!

На сайтi у вiдкритому доступi буде оприлюднюватись важлива iнформацiя щодо дiяльности федерацiй, як міської так і обласної. З січня 2017 року працює нова “Сумська обласна федерація шахів” Президент федерації Сініцина Алла Валентинівна.